car, vehicle, art-2427963.jpg

Pohodová a bezpečná jízda autem s Feng Shui

Auto je dnes snad již členem každé rodiny a v některých nezůstáváme jen u jednoho. Všichni si vždy přejeme mít „šťastnou cestu“ a dojet v pořádku.  Proto jistě stojí vaše auto za zamyšlení a třeba i za pár úprav.
Co o nás auto říká, jak nás může ovlivnit a jak můžeme autem ovlivnit my svou cestu životem?

Auto vypovídá o svých majitelích mnohem více, než si možná myslíte.  Z auta se dá dnes lehce vyčíst váš životní styl, kde pracujete, vaše názory, koníčky, počet dětí i spoustu dalších zajímavostí. Jen se  rozhlédněte! 😉

Já vám dnes prozradím pár tipů, jak se cítit v autě příjemně, bezpečně a co o vás říká vaše auto. Chcete?

Kde začít?

1) (Ne)pořádek

Stejně jako doma také v autě platí základní pravidlo pro zavádění Feng Shui – úklid. 

Kde je nepořádek, energie stagnuje. Pokud chceme energie rozpohybovat a pročistit, úklid je první na řadě. Zní to banálně a pro mnohé je to samozřejmost. Ale myslím, že se za nos mohou chytit nejen majitelé auta s označením Dítě v autě, ale každý běžný řidič najde ve svých dveřích obal od sušenek nebo práznou petku. 

Úklid se týká samozřejmě celého auta. Nahlédněte do všech koutů, pod sedadla, přihrádek i kufru. Cílem je, abyste se cítili, jako když sedíte doma v obývacím pokoji ve svém oblíbeném křesle a nikoliv, že jedete v odpadkovém koši.

Jistě mi dáte za pravdu, že v čistém a voňavém autě je jízda hned příjemnější.

A nejen to! Pokud jsou energie v harmonii, vy jste klidnější, pohodovější a tím je také jízda bezpečnější. 
 
chaos, order, chaos theory-485495.jpg
ENERGETICKÁ OČISTA
Na tom, kdo vlastnil byt nebo auto před námi, velmi záleží. Každý zanechává svým chováním a emocemi energetickou stopu. Energetickou očistou se uložené energie uvolní a prostor je připravený na uložení té vaší.  Je to tedy takový “energetický reset”, abychom s sebou netáhli energetickou zátěž předchozích majitelů. 

Více o úklidu podle Feng Shui si můžete přečíst v mém e-booku zdarma

2) Funkčnost

Stěrače stírají, odstřikovače stříkají… 

Známá scéna z filmu, u které se opakovaně usmíváme. Ale je to tak… Vše v autě by mělo být funkční. Cokoliv, co je pokažené nebo zlobí, bere naši pozornost, zhoršuje nám náladu, s tím pozitivní energie odchází a i harmonické ladění v čistém autě pozbývá účinku. Tedy výrazně ovlivňuje nejen naši pohodu, ale hlavně bezpečnost.

3) Prvky Feng Shui

OKNA

Okna jsou spojována s očima a naším pohledem do budoucnosti. Pokud jezdíte se špinavými, popraskanými okny, také vaše budoucnost se vám může zdát nejistá „v mlze“ nebo „pošramocená“. 

Statisticky velmi významné jsou nehody v dešti. Můj odzkoušený tip je aplikace tekutých stěračů na přední sklo, které zajistí příjemný výhled a bezpečnou jízdu.

HUDBA

Vyberte si takovou hudbu, která bude podporovat vaši náladu. Jedete na výlet? Pusťte si něco veselého. Potřebujete odpočívat? Pusťte si svou oblíbenou hudbu nebo mluvené slovo… cokoliv, co vás naladí na tu správnou vlnu.

Emoce velmi ovlivňují naše jednání. Čím více budete emočně stabilnější nebo veselejší, tím bude vaše jízda pohodovější a bezpečnější. 

flamingo, beaks, inflatable-1554270.jpg

VODA

Mít s sebou vždy láhev s vodou se doporučuje z existenčních důvodů. Pokud se na VODU podíváme jako na ELEMENT, pomáhá nám v plynulosti jízdy a zabraňuje záchvatům zuřivosti. 

Dalším energetickým bonusem je fakt, že mírní vliv elektromagnetických sil při využívání Bluetooth nebo Wifi. 

bottledwater, water, bottle-4127009.jpg
TALISMANY A AMULETY
Lidé je nosí u sebe a dávají si je do svých domovů s důvěrou, že jim je pomůže ochránit nebo jim přinese do života štěstí. 
 
Mohou mít různou podobu. Dají se koupit ve specializovaných obchodech nebo to může být cokoliv, čemu předáte tento úkol. 
elvis, wiggle-elvis, cadillac-1583128.jpg
Kam ho umístit? 
Většina lidí si je zavěsí na zpětná zrcátka. Prosím vás, tak tam NE! Jakékoliv místo, které bude bezpečné a které nebude rozptylovat vaši pozornost, bude lepší. Správně podle Feng Shui můžete zvolit v autě (stejně jako v interiéru) místo, které odpovídá dané oblasti podle mřížky Ba-kua, ta určí přesně vhodné místo podporující kariéru, obchodní vztahy, zdraví, cestování.  O mřížce si povíme více někdy příště, ale pokud vám to nedá, můžete se obrátit na mě, ráda vám poradím.

VZHLED AUTA

Rozdělila bych tuto kategorii na výzdobu a barvu. Jak už jsem v úvodu naznačovala, lze díky polepům auta vyčíst například o jeho majiteli, kde pracuje, že je lyžař, má dvě děti a fandí hokeji. Na tom by ještě nebylo nic zvláštního. Pokud si ale připomeneme zásadu, že stejné energie se přitahují, nedoporučuji používat symboly a hesla, která nejsou úplně v pozitivním duchu – např. nálepky prasklin, průstřelů apod., protože jak se do lesa volá…

woman, model, hippie-1853936.jpg
Barva auta může být podporující podle toho, k čemu auto používáte a co od něho očekáváte.  Pokud jezdíte autem převážně za klienty, volila bych barvu elementu VODA, tedy modré nebo černé. Je-li účelem užít si parádní jízdu plnou adrenalinu a spoustou legrace, pořiďte si auto červené nebo jiné barvy z palety elementu OHNĚ. Pokud chcete v životě stabilitu a jistotu, pomůže vám barva ZEMĚ. Bílá je barvou čistoty, dokonalosti, nevinnosti a patří k elementu KOV. Podle Feng Shui značí nové začátky jako nepopsaný list papíru.  Někdy však může způsobovat pocit prázdnoty.  A takto bychom mohli pokračovat skrz všechny elementy. 

Druhou možností, je zvolit si barvu podle SVÉHO elementu podle data narození.  Zjištění této charakteristiky je základem pro každou konzultaci Feng Shui. Využívá se pro podporu životních oblastí v prostoru  i v mezilidských vztazích. 
Nejdůležitějším aspektem zůstává, abyste se ve svém autě cítili dobře a měli ho rádi. Věřte, že všechnu vaši lásku a péči vám vaše auto vrátí. 
 
Ráda vám poradím konkrétní tipy, které zafungují přímo vám, aby vaše životní cesta dostala ten správný směr nejen v autě. 
 

Přeju vám pohodové a bezpečné cestování,

Aneta

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *